| Monyyyyy a întrebat:

Ce credeți ca pică la bac la biologie adica problema cu încrucișările? Homozigot sau heterozigot? Eu sper ca prima, a doua nu o stiu perfect

4 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Mai bine le-ai invata pe toate. Decat sa pice ceea ce nu stii si sa te trezesti in sesiunea de toamna... laughing
Sunt un om patit, crede-ma!

| Monyyyyy explică (pentru DanielPH):

Stiu dar întrebam doar așa. :-) mie tare frica de biologie ca retin greu acele denumiri

| DanielPH a răspuns (pentru Monyyyyy):

Haha! Te cred! Am invatat toata materia pentru admitere la UMF si cand faceam minim 85 puncte din 100, am renuntat, si am ales UCTB. laughing
Materia este grea, insa trebuie sa faci conectiuni intre informatii, sa inveti logic, nu sa tocesti.
Plus ca la bac la bio sunt cateva trucuri, sa poti lua punctaj de 1/4-2/3 la unele exercitii unde sa zicem ca nu esti sigur sau nu stii. Cred ca ti le-a comunicat profesorul de biologie deja.
Nu-i stres la bio, la matematica este, parerea mea. happy

| Monyyyyy explică (pentru DanielPH):

Nu mi le-a comunicat profesorul, mi pe poți apune dacă mai știi? Și eu vreau sa intru la politehnica, trebuie neaparat sa iau note mari.Imi este mai frica de biologie decât de matematica