| Άℓз a întrebat:

Ce culoare are blana ursului polar?
Care rasounde corect primeste fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Adelina_2192 a răspuns:

De fapt, firul de par al ursului polar e transparent si albul e dat de reflexia zapezii!winking

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb-galbui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are blana laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, firul de par al ursului polar e transparent si albul e dat de reflexia zapezii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neagra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neagra Klar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este alba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transparenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu

Răspuns utilizator avertizat
| 4shl3y Tisd4l3 a răspuns:

Alba

| 4shl3y Tisd4l3 a răspuns:

Galbena sau Portocalie!

| c8ilcopac a răspuns:

Firele de par din blana unui urs polar sunt transparente, dar se vad albe datorita luminii...

nu stiu cat e de corect, dar parca asa am citit pe undeva, si nu imi amintesc exact big grin

| raluca750 a răspuns:

Adelina a răspuns:
raspuns alesbig grine fapt, firul de par al ursului polar e transparent si albul e dat de reflexia zapezii!
si i'ai dat funda, dar gandeste'te blana de urs polar cand o bagi in casa(ca un trofeu) ce culoare are:"alba". acolo de la ce se mai reflecta? deci culoarea blanii este alba nu transparenta. Unchiul meu se ocupa cu asa ceva!

| Îți dăăă ariiiipi! a răspuns:

Era o problema de fizica care mi se pare ca spunea "neagra" sau "maro" am uitatthinking

| yonutz1996 a răspuns:

Transparent

| Bisea_Nicoleta_1996 a răspuns:

Blana ursului polar este transparenta si se vede alba deoarece este reflexia zapezii

| tamango007 a răspuns:

Neagra neagra

| gogu70 a răspuns:

Este transparenta