| Ilieeee1 a întrebat:

Ce diferențe trebuie să dau dacă vreau să mă transfer de la un liceu tehnologic pe un liceu teoretic profil mate info?(Sunt la resurse naturale și protecția mediului domeniu industrie alimentară)

4 răspunsuri:
| ABrmA a răspuns:

Vorbește la liceul tau că vrei sa te transferi și la celălalt liceu ce e așa greu?

| Ilieeee1 explică (pentru ABrmA):

Liceul meu nu prea susține decizia elevului de a se transfera la alt liceu, în multe cazuri profesorii au lăsat unii elevi corigenți la diferite materii din acest motiv

| ABrmA a răspuns (pentru Ilieeee1):

E dreptul tau până la urmă să te lase corijent și dai corijenta la alt liceu daca stai prea mult sa vorbești cu oameni de pe TPU sperând ca sa nimerești pe vreunul din Ministerul educației e greu mai bine faci pasul și vezi ce iese... Dacă ți e frica de profu nu îl mai face părere personală daca ceri sfaturi aici nu prea ai ce în legătură cu această întrebare transferă te și gata nu vad o problemă și aia e sa te lase până la urmă dacă sunt atât de termin... ca profesori

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit, ca anul asta nu te mai poti transfera nicaieri, fiindca transferurile s-au incheiat INAINTE de inceperea anului scolar (cu 2-3 saptamani).

Acum inveti tot anul si la vara, in august 2025 te pregatesti si sustii examenele de diferenta, pentru liceul unde doresti sa te transferi.