| RapidFC a întrebat:

Ce facultate trebuie sa studieze cineva ca sa ajunga manager in cadrul unri echipe de fotbal? Faculatatea de management sportiv este cea indicata? Nu stiu daca exista asa ceva in Romania, stiu ca este una sau mai multe in Danemarca.

3 răspunsuri:
| thetyky12345 a răspuns:

Facultatea de sport.Dar trebuie sa iti alegi si ce fel de sport

| johnyxus a răspuns:

Cred ca facultatea de sport, dar eu zic ca trebuie sa ai si pile si noroc sa ajungi la o echipa manager, in Romania putini manageri gasesti la cluburile noastre.

| RapidFC explică (pentru johnyxus):

Nu prea ma intereseaza Romania.Dar daca cineva urmeaza Facultatea de management sportiv ce poate devenidaca nu manager in sport?