| Neymar123321 a întrebat:

Ce inseamna daca un profesor mi-a făcut referat? E primul meu referat.Mi se poate tăia bursa definitiv sau pe o anumita perioada de timp?

3 răspunsuri:
| recedanila a răspuns:

Depende ce a scris in referat, poate taia bursa

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca ai comis o abatere disciplinara si poti fi sanctionat, in functie de gravitatea abaterii, cu una dintre sanctiunile disciplinare, printre acestea fiind si retragerea temporară sau pe durata întregului an şcolar a burselor de care beneficiază elevul.
Pentru sanctiuni vezi Statutul elevului 2024.

| recedanila a răspuns:

Depende ce a scris in referat, poate taia bursa, depinde de director