| Neymar123321 a întrebat:

Ce inseamna daca un profesor mi-a făcut referat? E primul meu referat.Mi se poate tăia bursa definitiv sau pe o anumita perioada de timp?

5 răspunsuri:
| recedanila a răspuns:

Depende ce a scris in referat, poate taia bursa

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca ai comis o abatere disciplinara si poti fi sanctionat, in functie de gravitatea abaterii, cu una dintre sanctiunile disciplinare, printre acestea fiind si retragerea temporară sau pe durata întregului an şcolar a burselor de care beneficiază elevul.
Pentru sanctiuni vezi Statutul elevului 2024.

| recedanila a răspuns:

Depende ce a scris in referat, poate taia bursa, depinde de director

| recedanila a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu, scaderea notei la putare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ti se va taia bursa din cauza ca ti se va scade nota la purtare, neavand importanta ca este primul referat, ci de faptul ca ai facutceva grav si ti se va lua premiul oferit numai copiilor buni si cuminti.