| PurpleAddict a întrebat:

Ce inseamna masteratul?
Cine imi da un raspuns coerent si la obiect primeste FUNDITA laughing

Mersi! happy

3 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Studiile universitare de masterat sunt a doua treaptă a studiilor universitare, și care asigura aprofundarea în domeniul studiilor de licență sau într-un domeniu apropiat, dezvoltarea capacităților de cercetare științifică și constituie o bază pregătitoare obligatorie pentru studiile doctorale.

| Razzor307 a răspuns:

Studii iniversitare!
Pentru mai multe detalii uitate aici!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Studii_universitare_de_masterat

| PurpleAddict explică (pentru KateMiddleton):

Nu vreau de pe Wikipedia, multumesc.