| rAc0132 a întrebat:

Ce liceu/facultate trebuie sa fac pentru a putea sa ma fac editor video?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Majoritatea cer experiență în programele menționate.

Foarte puține cer studii superioare. Facultăți relevante : marketing, cinematografie și jurnalism cică.

Caută și tu pe LinkedIn / eJobs / etc. care sunt cerintele

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Exista profil de producție media la liceu dar nu e nevoie de așa ceva.

Chiar crezi că e nevoie de studii superioare sa lucrezi in Premiere / AE?

| JicaContra a răspuns:

Utube search, google search si dorinta de a invata

| sierra1 a răspuns:

Fă tu cursul ăla de care ziceai!

| rAc0132 explică (pentru PainTech):

Pai si daca nu imi trebuie pot sa ma angajez la televiziune/ editare de reclama fara facultate?