| Anonimathjdkjjccf a întrebat:

Ce ore voi avea la un liceu cu specializarea stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| Zazy a răspuns:

De la ce crezi că vine "științe ale naturii"? Vei studia foarte foarte mult chimia, biologia, fizica, matematica si este obligatorie(desi nu prea are treaba cu specializarea, dar o facem fiindca e limba materna si dam bac la ea ) româna. Acestea le veți face cel mai mult, pe acestea se vor pune baza. În rest, veți mai face si acele ore pe care eu una le consider inutile: desen, muzică, sport. Dar din clasa a 10 a sau a 11 a daca nu ma însel, nu le veți mai face.
Pe scurt, vei avea aceleași ore ca in gimnaziu, numai ca se va pune mai multa presiune pe voi la materiile importante pe care le am precizat mai sus. Sper ca m-am facut inteleasa. Apropo, și eu am intrat la științe ale naturii, imi place mult matematica, chimia si biologia happy.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 ore mate, 3 fizică, 2 chimie, 2 biologie, 3 română, rest umplutură

| utilizatorcim a răspuns:

în clasa a 9-a ai așa:
română-4 ore
mate- 4 ore
fizică- 3 ore
chimie- 2 ore
bio- 2 ore
tic- 2 ore
sport- 2 ore
frnaceză\germană- 2 ore
engleză- 2 ore
istorie, geografie, relifie, logică -1 oră
desen\muzică- 1 oră (în mod normal se face o săpt muzică și următoarea desen.

| utilizatorcim a răspuns (pentru utilizatorcim):

Religie*