| EVA9443 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Textile-Pielărie și Management Industrial? Ma gandeam sa aleg contabilitate sau limbi moderne? Care facultati sunt cu perspectiva? Va rog, am nevoie de sfaturile voastre. Sunt foarte confuza.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Textile-Pielărie nu e de perspectiva,după cum vezi. Bănuiesc ca nu vrei sa lucrezi intr-o fabrica pe un salariu de ras,in zilele de azi. Așa lucrau bunicii noștri,dar pe bani mai mulți și atunci nu erau prea multe oportunități. Cred ca vrei ceva mai bun de la viața... La limbi moderne nu știu ce sa spun, singura pe care ti-o pot recomanda cu caldura e contabilitatea. Ca și contabil întotdeauna vei găsi de munca, fie la stat, fie la privat. După părerea mea, e o meserie de prezent și viitor. Îți doresc mult succes și sper ca ti-am fost de ajutor!

| EVA9443 explică (pentru anonim_4396):

Da, multumesc. Alte facultati care mi le-ai recomanda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EVA9443):

Sincer,dacă e sa clasificăm după munca depusă și salariu, apoi stima de sine ar fi următoarele:
1. Facultatea de drept(Drept penal, procuror sau avocat de preferat)
2. Academia de politie(Ofițer sau Subofițer,de preferat la cercetări penale, abateri rutiere-permise, altele de genul asta)

Sunt munci de birou, ușoare și fără prea mult stres, plătite destul de bine. Îți stau la dispoziție pentru alte întrebări!

| EVA9443 explică:

Unde nu o sa ma primeasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EVA9443):

Da-mi,te rog mesaj privat cu numărul tău de whatsapp! Eu nu pot trimite mesaje, pentru ca sunt nou pe site.

| EVA9443 explică:

Foarte amuzant

| EVA9443 explică:

Nu mai fi asa sigur ).