| razboinicu2016 a întrebat:

Ce pot iesi de la fiecare tip de liceu?
Care e liceeul dupa care am cat mai multe variante de alegere si imi e de folos?
Puteti face un top al genurilor de liceeu?
Ca informati am 10 pe linie, presarat cu, cate un 4 si 5 pe alocuri, cea mai mica medie 9.Media generala 9, 50.Imi place fizica(foarte mult),biologia,romana,engleza,civica(destul de mult),si limbile straine(dar nu exagerat)la restul ma descurc,dar nu ma omor cu ele.Dar pe mine nu ma intereseaza materile,vreau sa ies ceva in viata, pana acum ma tenteaza economicul si mate-info
Va rog raspundeti la intrebarile de sus si faceti un clasament al genurilor de liceeu, si daca se poate si ce ies de acolo. Poate par disperat la cat am scris, dar de asta depinde restul vieti mele.Multumesc anticipat.DAU FUNDA PTR CEL MAI BUN RASPUNS

Răspuns Câştigător
| AwakenTheMonster a răspuns:

Măi, nu contează liceul, mă înţelegi?
Sunt unii care-s la Matematică-Informatică şi vor să dea la Facultatea de Drept. Şi vice-versa. Sunt unii care au fost la Filologie şi-s acum la Politehnică şi Medicină. Nu contează. Înveţi la facultate ce trebuie.

7 răspunsuri:
| razboinicu2016 explică (pentru AwakenTheMonster):

Deci acum sa fac ce-mi place, atunci cel mai bine e la ecomic, turism sau comert, ca mate o fac de nevoie nu de placere.Mai ai vreun sfat, daca nu multumesc si pentru ce ai spus mai sus

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru razboinicu2016):

Dacă te gândeşti că doar pe bază de profil real, faci bani calumea, greşeşti. Poţi face bani în orice domeniu. Trebuie doar să ai ceva cap.
Dacă nu-ţi place matematica, du-te pe uman. Nu are rost să te chinui la fiecare oră şi să gândeşti :,, Oh, bine că am scăpat de asta. ".

| razboinicu2016 explică (pentru AwakenTheMonster):

Multumesc mult

| corolav a răspuns:

Deși tu ne spui că îți place și româna, la ceea ce se numește gramatica limbii române ești...ANALFABET, amice!
Chestia cu 10 pe linie! Mă faci să rîd!
Poate pe o linie de înaltă tensiune!

| razboinicu2016 explică (pentru corolav):

Cand scriu repede gresesc, dar pe foaie nu se intampla asa. Tuturor ni-se intampla uneori(exemplu ai scris ''rîd'' se scrie cu  nu î, dar nu e asta o problema tuturor ni-se intampla)

| corolav a răspuns:

Tot nu te pricepi, amice!
Se crie „ni se„ iar nu „ni-se".
Cînd eu am învățat să scriu părinții tăi nici nu erau născuți.
Așa am învățat eu, cu „î", și așa e și corect.
Ceea ce ați învățat voi e cea mai mare tîmpenie.
Să fii sănătos!

| razboinicu2016 explică (pentru corolav):

Datatorita varstei pe care o ai imi cer scuze daca te-am jignit.Dar fara suparare prezentul, chiar daca este gresit este prezent il folosim, trecutul, chiar daca e bun, e trecut.Sory si inca odata scuze daca te-am jignit