| I99 a întrebat:

Ce profil sa aleg dintre mate-info, stiintele naturii si economic? Mie imi plac toate materiile, insa la matematica imi e frica :-s. Voi ce ma sfatuiti? Sunt foarte incurcat si nu stiu ce sa fac, deci as vrea putina seriozitate. Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| VacaCuCabina a răspuns:

Te sfatuiesc sa te indrepti spre mate-info pentru ca la mate-info "se face scoala cu adevarat", la mate info faci matematica si informatica mai bine decat oriunde altundeva, romana o faci exact la fel ca si cei de la filo pentru ca sunt aceleasi subiecte de bac, doar ca ei au ceva diferit fata de noi, iar despre bio/chimie pot spune ca se face aproape la fel ca si la profilul stiintele naturii. Fizica nu o faci niciunde mai bine decat la mate info. Tu poate vrei de pe acum sa mergi la medicina, dar poate vei vedea ca nu vei reusi sa faci fata biologiei, sau te-ai gandit sa dai la academia de politie..romana, istoria si lb. straina o faci poate chiar mai bine decat cei d ela filo, depinde totul de profesori si de bunavointa ta de a invata, a exersa. Sper sa intelegi ceea ce am vrut sa spun, in plus, de la mate-info ti-e deschisa orice "poarta" spre viitor.

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

In legatura cu cealalta intrebare a ta, care a disparut in neant: mereu va fi nevoie de medici.

| I99 explică (pentru valentingb):

Am sters-o pentru ca am considerat ca, daca voi afla raspunsul la intrebarea aceasta il voi afla si la cealalta automatwinking

| strangesura a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mergi pe mate info daca nu ai un motiv intemeiat sa o faci, iti spun din propria experienta ca de la media8 si 9 in 5-8 am ajuns corigent cu media 3. Stiinte ale naturii ar fi o alegere mult mai buna pentru ca va fi intotdeauna nevoie de medici

| ShineLikeStars a răspuns:

Economie nu te sfatuiesc - in viitorul apropiat nu va mai fi nevoie de genul acesta de studii. se va schimba treaba cu contabilitatea si se va merge pe exemplul americanilor. cu stiinte ale naturii nu am idee ce faci. multi o fac de dragul de a zice ca fac liceeul si fara suparare, daca jignesc mii de scuze nu asta vreau sa fac si e doar o parere poate ca de moment, depinde de profesori si am zis faza cu de dragul de a zice pentru ca nu vor multi sa invete daca vrei sa inveti, pai inveti oriunde(poate fi o alegere, depinde de ce vrei si faci destul de multa mate app). iar de mate-info ce sa zic... papy mate pe paine, bafta daca aalegi asta si de sigur si pentru celelalte profile pe care le-ai alege. FUNDA TE ROGG

| I99 explică (pentru VacaCuCabina):

Da, m-as indrepta spre mate-info, dar sunt foarte speriat, mai ales dupa ce diriga mi-a spus ca s-ar putea sa raman corigent acolo si ca mai bine m-as duce pe uman(poate pentru ca am luat 8 la o teza banala, dar nu pentru ca nu stiam, ci pentru ca am avut emotii si am fost neatent).Eu pot rezolva probleme grele, dar totusi nu exagerat de grele. Deci, ce m-ai sfatui?

| I99 explică (pentru VacaCuCabina):

Vad ca acum, dupa ce ti-am dat funda, te doare in 14 de intrebarile mele. Imi pare rau ca ti-am dat funda.