| RealTime a întrebat:

Ce profiluri de liceu exista?(daca se poate sa imi ziceti si care este cel mai usor dintre acestea)? Rog Seriozitate

2 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Depinde. Exista liceu teoretic care cuprinde profilurile uman si real. cel uman-filologie si stiintele sociale si cel real-mate info, stiinte ale naturii. apoi liceu tehnologic : turism si alimentatie, designer vestimentar, mecanica si parca un alt liceu dar nu stiu cum se mai numeste care avea urmatoarele profiluri: vocational, ceva legat de preoti, apoi de sport, militar. acestea sunt toate. Acum depinde si de ce medie ai. Daca ai avea o medie mai mare peste 8 si ai putea intra la un liceu teoretic de pe parerea mea cel mai usor profil ar fi filologia. apoi daca e tehnologik ar fi turism si alimentatie iar daca vrei la celalat liceu as prefera ceva de sport. acestea licee : teoretc, tehnologic si celallalt se numesc filiere. in orice ora exista aceste licee mai ales cel teoretic si cel tehnologic. in acelasi oras poate fi mai multe licee teoretice, tehnologice. depinde

| Bowl a răspuns:

Mate-info,filologie,stiinte ale naturii,stiinte sociale,electrica, mecanica fina, si mai multe(unele au si optiuni ca si bilingv engleza sua intensiv X)