| Mihaelaaaa a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu iei restanta in an complementar?

8 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Ești exmatriculat deregula. Sau la unele universități poți face încă un an complementar.

| Frank51 a răspuns:

Rămâi repetent.

| Nirvanaaa a răspuns:

Știam ca dacă nu promovezi anul complementar te exmatriculeaza. Asta se aplica facultății mele, acum probabil variază de la una la alta.

| Mihaelaaaa explică (pentru Nirvanaaa):

Dar dacă voi fi reinmatriculata voi fi tot în an complementar? Sau cum? Am o singura restanta și nu pot înțelege neam materia asta. Mai ales că acum lucrez îmi este și mai greu.

| Wr3nch a răspuns (pentru Mihaelaaaa):

La ce facultate esti? Depinde de fiecare faculta in parte. Unde am terminat eu poti face trei ani prelungire de studii (numele lor pentru ani complementari) in care ai sansa sa iei restanta. Daca nu o iei, nu te vei putea inscrie sa dai licenta, si ai facut sase ani degeaba.

| Mihaelaaaa explică (pentru Wr3nch):

Sunt la FEAA Galați. Aici se fac 2 ani de prelungire. Dacă după acești 2 ani tot nu iau restanta ce se întâmplă?

| Mihaelaaaa explică (pentru Mihaelaaaa):

Este o materie pe care nu o pot înțelege neam, și cu atât cu cât sunt și în străinătate, la muncă, îmi este și mai greu. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca a picat studenți care au luat 4, 80, ea zicând ca de fapt inseamna 4. Inadmisibil zic eu!

| Wr3nch a răspuns (pentru Mihaelaaaa):

Lol, nu e inadmisibil. 4.80 nu e cinci, si notele sub 5 nu se rotunjesc. Daca nu treci nici in al doilea an complementar nu te poti inscrie la licență. Deci ai facut 5 ani degeaba.