| red84ro a întrebat:

Cine stie franceza si-mi traduce si mie versurile astea, eu stiu doar putina si nu inteleg mare lucru. VA ROG MULT!
Qui dit étude dit travail,
Qui dit taf te dit les thunes,
Qui dit argent dit dépenses,
Qui dit crédit dit créance,
Qui dit dette te dit huissier,
Oui dit assis dans la merde.
Qui dit Amour dit les gosses,
Dit toujours et dit divorce.
Qui dit proches te dis deuils car les problèmes ne viennent pas seul.
Qui dit crise te dis monde dit famine dit tiers- monde.
Qui dit fatigue dit réveille encore sourd de la veille,
Alors on sort pour oublier tous les problèmes.
Alors on danse... (X9)
Et la tu t'dis que c'est fini car pire que ça ce serait la mort.
Qu'en tu crois enfin que tu t'en sors quand y en a plus et ben y en a encore!
Ecstasy dis problème les problèmes ou bien la musique.
Ca t'prends les trips ca te prends la tête et puis tu prie pour que ça s'arrête.
Mais c'est ton corps c'est pas le ciel alors tu t'bouche plus les oreilles.
Et là tu cries encore plus fort et ca persiste...
Alors on chante
Lalalalalala, Lalalalalala,
Alors on chante
Lalalalalala, Lalalalalala

Alors on chante (x2)
Et puis seulement quand c'est fini, alors on danse.
Alors on danse (x7)
Et ben y en a encore (X5)
Daca doriti sa auziti asta e linkul :
http://www.youtube.com/watch?v=J9yzoTHP9HY&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cine spune studiu, spune munca
(Versul asta are ceva greseli...nu-i in franceza)
Cine spune bani, spune cheltuieli
Cine spune credit, spune datorii
Cine spune datorii, spune portarel
Da spune asezat in r****t
Cine spune Iubire, spune copii
Spune intotdeauna si spune divort
Cine spune rude, spune doliu, pentru ca problemele nu vin niciodata singure
Cine spune criza, spune lume, spune foamete in Lumea a Treia
Cine spune oboseala, spune trezire inca ametit dupa ziua de ieri
Atunci iesi ca sa uiti toate problemele
Atunci dansezi
Si iti spui ca s-a terminat, ca mai rea de-atat e doar moartea
Cand crezi ca, in sfarsit ai scapat, afli ca mai ai de tras
Ecstasy spune probleme, probleme sau muzica
Te doare burta, te doare capul si te rogi pentru izbavire
Dar e trupul tau, nu cerul si atunci nu-ti mai astupi urechile
Acum tipi mai tare si asta persista
Atunci canti...etc
Apoi, cand totul s-a terminat dansezi
Atunci dansezi
Si inca mai ai...

Imi pare rau, dar unele chestii sunt intr-un fel de patois arabo-francez si nu prea au sens.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine spune că locul de muncă, spune studiul,

Cine spune ca ai spus TAF Thunes,

Cine spune ca bani, spune cheltuielilor

Cine spune de credit a datoriei a spus,

Cine spune ca ai spus datoriei executor judecătoresc,

Cine spune că în şedinţa de rahat.

Cine a spus Dragostea a spus copii,

Întotdeauna spune şi spune divorţ.

Cine spune doliu de familie spun că problemele nu vin singuri.

Deoarece criza spune toată lumea spune foamete numit lumea a treia.

Cine spune cuvintele încă trezesc obosit de zi plictisitoare,

Apoi te duci afară pentru a uita toate problemele.

Apoi am dans... (X9)

Şi tu t'dis s-a terminat, deoarece ar fi mai rău decât moartea.

Ce crezi că în cele din urmă faci când există mai multe şi mai există încă Ben!

problema Ecstasy spun problemele sau muzica.

CA CA t'prends excursii luaţi cap şi apoi te rogi că se opreşte.

Dar corpul tau nu este cerul atunci t'bouche urechi mai mult.

Si apoi, ai striga mai tare si totusi ca...

Deci, cântăm

Doamne, Doamne,

Deci, cântăm

Doamne, Doamne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, si eu cu franceza mea de balta traduceam textul asta mai bine. Mai bine daca nu stii nu te bagi, nu incurci omul. Un google translate poate da oricine, dar nu e si logic rezultatul.
Eu as zice sa mai astepti alta sugestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta traducere din franceza in romina

| Anonim41235421 a răspuns:

Cine spune ca ai spus TAF Thunes,

Cine spune ca bani, spune cheltuielilor

Cine spune de credit a datoriei a spus,

Cine spune ca ai spus datoriei executor judecătoresc,

Cine spune că în şedinţa de rahat.

Cine a spus Dragostea a spus copii,

Întotdeauna spune şi spune divorţ.

Cine spune doliu de familie spun că problemele nu vin singuri.

Deoarece criza spune toată lumea spune foamete numit lumea a treia.

Cine spune cuvintele încă trezesc obosit de zi plictisitoare,

Apoi te duci afară pentru a uita toate problemele.

Apoi am dans... (X9)

Şi tu t'dis s-a terminat, deoarece ar fi mai rău decât moartea.

Ce crezi că în cele din urmă faci când există mai multe şi mai există încă Ben!

problema Ecstasy spun problemele sau muzica.

CA CA t'prends excursii luaţi cap şi apoi te rogi că se opreşte.

Dar corpul tau nu este cerul atunci t'bouche urechi mai mult.

Si apoi, ai tipa chiar mai tare ca şi încă...

Deci, cântăm

Doamne, Doamne,

Deci, cântăm

Doamne, Doamne

Apoi, ei canta (x2)

Si apoi, doar atunci când este terminat, apoi am dans.

Apoi vom dansa (X7)

Şi există încă Ben (X5)