| Alexandru9422 a întrebat:

Cine stie in ce perioada se anunta data de admitere la Politehnica Bucuresti sau Facultatea de Matematica si Informatica Bucuresti pentru ca vreau sa incerc la amandoua nefiind sigur de intrarea la Politehnica si imi este frica sa nu pice in aceeasi zi.

2 răspunsuri:
| dianaparadisse a răspuns:

Aici gasesti informatiile pentru facultatea Politehnica Bucuresti, practic e site-ul oficial si ar trebui sa iti fie de ajutor http://admitere.upb.ro/sesiunea1/index.php?action=calendar&e=rezultate2
Iar aici ai sa gasesti mai multe informatii despre Facultatea de Matematica Si Informatica Bucuresti plus din cate am vazut si ore de pregatire pentru admitere-2013 daca ai nevoie.
http://fmi.unibuc.ro/ro/. Sper sa iti fie de ajutor. Succes la admitere, sa alegi bine si ceea ce ti se potriveste.

| Alexandru9422 explică (pentru dianaparadisse):

Stiu site-urile ambelor facultati am petrecut foarte multe timp in perioada cand vroiam sa ma decid la care sa dau si am zis sa dau la amandoua pana la urma.Problema este ca pe niciunul dintre ele nu spun data pe la care se anunta cand este admiterea pentru urmatorul an scolat si speram ca unul dintre fosti elevi admisi sa imi spuna in anul lui din ce perioada a aflat cand este admiterea