| anonim_4396 a întrebat:

Colegii mei imi spun tocilara pentru ca am numai 9 si 10. Voi credeti ca sunt?

Răspuns Câştigător
| bluelife a răspuns:

Daca inveti nu inseamna ca esti tocilara lasa-i sa rada ei acum ca tu vei rade mai tarziu cand vei realiza ceva in viata. fundita?big grin

44 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Claudia,
Nu cred ca, cineva, pe TPU, poate sa formuleze o parere asupra ta doar daca, ar fi unul dintre profesorii tai sau unul dintre colegii tai. Mai mult, activitatea ta pe TPU este f. redusa ca sa poata da posibilitatea unei pareri/ evaluari a intelectului tau. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înveți tot timpul?
Dacă da, ești tocilară!
Pa, pa.

| babyblue a răspuns:

Nu... dar de un lucru sunt sigura.Colegii tai sunt gelosi.

Succes.

| NoMusicNoLife a răspuns:

Hey

Si eu am numai 9 si 10 [ sem asta am luat numai un 9 ] si nu imi spune nimeni tocilara, bine uneori unii, dar nu ii bag in seama.

Tocilar nu inseamna sa ai note ff bune. Inseamna sa inveti tot timpul, ca mai apoi sa nu retii nimic thinking Daca ai note bune, inseamna ca stii cum sa inveti si te descurci cu scoala. si la mine in clasa au fost 14 note de 4 in teza la mate :O naspa rau. si apoi ei se iau de mine ca invat prea mult!

Ei pierd!

Succes in continuare :*

Răspuns utilizator avertizat
| inna a răspuns:

Inteligenata, nu tocilara happy

| Shery a răspuns:

A fi sau nu tocilar nu se apreciaza uitandu-te intr-un catalog, si asta ti-au spus si cei dinaintea mea. A fis tocilar este o atitudine. Nimeni nu ti-ar zice tocilara daca ai fi o fata de gasca, care iese cu colegii, le da si lor sa copieze, le sopteste, ii ajuta si nu ii pasa numai de ea. Profesorii, la varsta ta iti vor spune: invata! invata! invata!, dar niciunul nu iti spune cat de mult consteaza relatiile pe care le consolidezi in timp. Uneori conteaza mai mult decat cat de mult ai invatat.

| push2gl a răspuns:

Ei raman cu spusu tu ramai cu notele

| pwp a răspuns:

Daca tocesti o lectie iar peste 2 zile o uiti, esti tocilara!
daca inveti si iti intra ceva in cap nu esti happy

pa-pa

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Nu esti deloc tocilara! Si eu am aproape numai 9 si 10(am si un 8, dar nu imi afecteaz amediabig grin ) Nu ii baga in seama! Daca nu,, tocesti" formule, definitii si daca nu le scrii de multe ori pana le inveti, etc nu esti tocilara! Am un coleg in clasa care are si el numai 9 si 10.Si lui i se spunea tocilar, dar nici el nu,, toceste" definitii, formule, etc. Nu pune la suflet ceea ce spun colegii tai.Incearca sa le arati ca esti mai presus decat ei(intelectual).
Sper ca te-am ajutat! Sa ai tot note asa de bune la scoala!
Funda?

| Andruza a răspuns:

Hmm.nu te cunosc deci nu pot să am o părere
Dar îți zic altceva
Și eu am o colegă care are numai 9 și 10
Și nu e deloc tocilară
Glumește cu noi, povestim, râdem
Deci poate nici tu nu ești
Pentru că poate nu stai mereu cu capul în cărți
Si apropo: nu asculta mereu ce zice lumea
Succes

| RS4 a răspuns:

Tocilar inseamna o persoana care invata o lectie cuvant cu cuvant, cand este ascultat o stie pe de rost, ia nota mare, dar peste 3 zile, invatand alte lectii uita aproape in totalitate ce a invatat acum 3 zile! sunt persoane destepte care retin foarte repede, carora le ajunge sa se uite putin peste lectia respectiva, si daca au fost si la acel curs, vor lua note bune fara a invata ore in sir! acum tu singura sti din care categorie faci parte! bafta!

| PredatoR a răspuns:

Normal ca esti tocilara, de-ai sti cat ma enervatiwaiting cand e vorba sa chiulim toata clasa, se gasesc vreo 3 tocilare sa ne strice treaba. Esti o mare tocilara, daca iti zic ca esti tocilara, inseamna ca esti

| radugeorge25 a răspuns:

Sunt doar invidiosii ca tu ai rezultate mai bune la invatatura decat ei.nu ii baga in seama. o sa inceteze ei.

| Sconcsiş a răspuns:

De unde să ştim noi care nu te cunoaştem?

| Traian a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru. dar de fapt eu nici nu invat dor retin din clasa. am ajuns la concluzia ca sunt invidiosi pentru ca ei abia se chinuie sa sa nu ramana corigenti iar eu iau notele mari de fiecare data

| sonya a răspuns:

Nu esti tocilara. Ei sunt doar indiviosi ca nu au note mari. Si eu aveam colegi care la facultate ma faceau tocilara pentru ca desi aveau si ei note mari nu puteau sa ma intreaca. E problema lor.

Răspuns utilizator avertizat
| DeniiiD a răspuns:

Nu e adevarat. Si eu am celeasi note. Acum sunt cls a 7a. La inceputul clasei a 5 a ma mai faceau tocilara. ce-i drept nu ne intelegeam bine pe atunci fiindca proveneam din 3 clase. Dar dupa ce au vazut ca si eu ma comport ca si ei, glumesc, toata ziua sunt pe afara si nu invat nimic. si-au dat totusi seama ca sunt de treaba.
P. S.: Nu`i baga in seama. happy

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Nu...
Si eu sunt in situatia asta!
Nu'i mai suport... angry

| forever4you a răspuns:

Mai stii care-i faza, poate unii sunt invidiosi si altele, o sa vada ca o sa iei si note mai mici adica toti va trebuii sa luam o data si o data note sub asteptarile noastrewinking

Si eu le am cam la fel numa-i ca am si 7 si 8 si 5big grin dar asta-i viata, ce vre-i nu-mi place scoalabig grin

| miranda2 a răspuns:

Nu
spun asta din invidie

| PupicelT a răspuns:

Lasa-i in pace, nu te lua dupa ei, sunt invidiosi. happy

| curiozitatea a răspuns:

Bunabig grin.
Numai tu stii daca esti tocilara sau nu. Tu stii cat timp pierzi invatand. Dupa parerea mea nu esti o tocilara, pentru ca tocilarii nu au timp sa intre pe TPU sa puna intrebari si nici sa stea pe calculator. Ei invata in continu.ToCEsc!happy
Ai note bune fiind ca intelegi tot ce ti se predahappyNu trebuie sa iti fie rusine.Trebuie sa fii mandra.
Si daca ei isi bat joc inseamna ca le e ciuda. Daca ar avea si ei numa de 9 si de 10 nu ar zice asahappy.
Si poti sa iti bati si tu joc.cand ei iau note mici... le zici "vai ce uspr a fost testuuu.nici nu am invatat si am luat 10" laughing
Platestel`o cu aceiasi moneedabig grin
Succes! papa.
Funda?

| totulesteverde a răspuns:

Nu, nu cred! Spune-le colegilor tai sa caute in dictionar ce inseamna tocilara big grin (tocilarul invata pe de rost apoi uita) nu e o persoana care invata bine si stie ca tine. E chiar opusulbig grin

| Buburuzzzzza a răspuns:

Hey! :.> Da sigur ca esti tocilara! Mai elibereazate! Dar laughing) in ce cls esti?

| FartsMaker a răspuns:

Daca inveti lectiile care le ai de invatat ca pe poezie atunci da esti tocilar, dar daca le inveti si vezi ca ce inveti e logic sau interesant atunci nu esti tocilar

| EuAli a răspuns:

Nu. Daca inveti in timpul tau liber, aia inseamna ca da.

| Lexii a răspuns:

Este o prostie ce spun ei.
Eu sunt acum in clasa a 7, iar pe semestru asta am media 10 la toate materiile.
Si mie imi ziceau inainte dar acum cand au observat ca nu ma afecteaza deloc au renuntat.
Si stai linistita mai bine sa te considere "tocilara" decat "proasta clasei".
Nu e nimic rau in faptul ca inveti, este pentru binele tau, pentru viitor. O fata care invata bine nu inseamna ca e vreo tocilara cu aparat dentar si fraiera clasei, din contra o fata care invata este privita cu alti ochii si de catre baieti care apreciaza o fata cu capu pe umeri nu orice curva proastawinking.
Deci de acum inainte cand te mai fac tocilara spune. le "Mai bine desteapta ca mine, decat prosti fara viitor ca voi". Eu mereu le.am spus asta! Succes!:*