| JokeRO a întrebat:

Cum ati reactiona daca copilul tau ti-ar spune ca e gay, lesbi sau bisexual/a?

Răspuns Câştigător
| lizucalisuca a răspuns:

As invita pe toata lumea ca inainte sa raspunsa sa isi faca timp cateva minute sa vada clipul asta: https://www.youtube.com/watch?v=1t3vfQIJ-zk

13 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

I-as spune

| BombonicaXD a răspuns:

L-as arunca pe geam laughing

| MetalForever a răspuns:

Nimic,l-as lasa sa faca ce vrea...e totusi viata lui tu ii esti doar ajutor ca parinte...

| BloodAndPain a răspuns:

Depinde de varsta la acre imi spune, si cred ca daca a-r fi bi e oke da gay eventual sa-mi spuna dupa ce morstraight face

| Mangustă a răspuns:

Vezi mama? Ti-am zis eu ca prea mult Justin Bieber o sa te influenteze!
Bai, nici nu ma gandesc la un copil! laughing Imi plac baietii (fata fiind) da` cand ma gandesc la...conceptia propriu zisa mi se pune negru-n fata fara motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as duce la psihiatru pentru ca asta nu este boala organica cum vor ei sa motiveze. Este doar un moft, o prostie, un "ceva" facut din teribilism si plictiseala, ca sa fie altfel decit normalii "fara curaj". Nici timiditatea nu este o scuza, pentru ca daca nu se poate apropia de sexul opus, cum se apropie de cel de acelasi sex?!

| ionut2424 a răspuns:

La-s castra.glumesc habar nu am, dar in orice caz nu ai avea ce sa ii faci, daca el asa vrea. ce poti sa ii faci sa il omori.nu ai ce ii face. o discutie cu el/ea e cea mai buna solutie.

| MaxEnergyzed a răspuns (pentru Mangustă):

Adevarat si eu la fel happy

| Sihastrul a răspuns:

Ar fi strict problema lui/ei.

| NemNUZ a răspuns:

As face altul care nu e stricat laughing)), acum serios, asta e o problema foarte grava trebuie discutata cu un psiholog

| MMihai a răspuns:

Cred că dacă aș fi avut un copil, l-aș fi educat să nu ajungă așa. Eu nu am copii.
În opinia mea gay, lesbi și bixexual/ă, reprezintă o combinație între lipsă totală de educație corectă și boală mintală + prostie + dorința de a se evidenția a celor care nu sunt buni de nimic și la nimic.

| lizucalisuca a răspuns (pentru MMihai):

Prostia si lipsa de educatie sunt cauzele homofobiei nu ale homosexualitatii. Ce bine ca n-ai copii!

| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns:

In primul rand as rasufla usurata ca nu e pedo,zoo,necro.
Apoi l-as asigura ca il iubesc neconditionat orice orientare sexuala/religie/stil/culoare de par ar avea,si ca poate vorbi oricand deschis cu mine despre absolut orice.
L-as lua la un mic interogatoriu punandu-l sa isi raspunda in primul rand lui insusi la urmatoarele intrebari,dar si mie ca mama:
De cand simte asta? E influentat/a de anturaj? O face doar ca sa experimenteze? A avut relatii esuate cu sexul opus si gaseste mai multa siguranta in cadrul unei relatii homo? E constient/a de parerea societatii? De faptul ca legile din Romania sunt asa cum sunt? Simte doar atractie sexuala pentru persoanele de acelasi sex? Are o astfel de relatie?

As mai vorbi cu el/ea deschis despre relatiile sexuale homo,sa ne informam impreuna(pentru ca nici eu nu as sti prea multe despre sexul homo, ca nu m-a interesat).
I-as invita prietenul/prietena homo la cina sa il/o cunosc sa vad ce ganduri au si in ce mod se mainfesta aceasta iubire.

I-as preciza totusi ca m-ar durea.M-ar durea sa imi stiu copilul marginalizat de societate, m-ar durea sa stiu ca nu voi fi bunica, sa imi vad fiica/fiul la casa ei/lui cu copii...
Dar daca el/ea asa simte nu vreau sa se minta singur/a si sa traiasca toata viata cu o masca, ascunzandu-si emotiile.