| ElleElly a întrebat:

Cum e o persoana materialista? dar una nematerialista?
Cel mai elaborat răspuns primește funda! happy

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Salut! O persoana materista se gandeste doar la foloasele prieteniei tale,iar cand n-are nevoie de tine nici nu mai existi.O astfel de persoana nu o sa poata fi alaturi de tine,sa te asculte,sa te ajute atat cand ai nevoie cat si cand nu ai nevoie.Iar o persoana de nematerialista, opusul primei categorii, persoana care ii pasa mai mult de tine ca prieten(a) a lui (ei) decat banii, foloasele pe care le-ar putea obtine de la tine, sau felul in care te imbraci, va fi alaturi de tine oricand.

5 răspunsuri:
| Laura123Laura13 a răspuns:

Adept al materialismului (1). 2. Adj. Care aparține materialismului (1), care se referă la materialism, privitor la concepțiile materialismului. 3. Adj., s. m. și f. (Om) preocupat excesiv de câștig, de foloase materiale. – [Pr.: -ri-a-] – Din fr. matérialiste, germ. Materialist.

Nematerializat ≠ materializat

| MyMindRules a răspuns:

Pai esti materialista cand te gandesti la bani, sa ai cat mai multi, iar nematerialista cand partea financiara nu prea conteaza pentru tine.Dar nu cred ca ar fi cineva asa ipocrit sa spuna ca banii nu conteaza. whistling
Bafta!

| mimiwewem a răspuns:

Materialistă-să stea cu cineva numai pentru bani.
Nematerialistă-să-l iubească chiar de e sărac.

| zurick a răspuns:

Mersi pentru funda love struck

| ElleElly explică (pentru zurick):

Hihi! o meriti! happy