| Curiosul999 a întrebat:

Cum explicati asta? Ministrul britanic al Schimbării Climatice, Lady Verma, a avertizat populația să mănânce mai puțină fasole pentru a reduce flatulențele, deoarece metanul emanat prin flatulație este un factor cauzator al încălzirii globale.adica ce daca nu mai mâncăm fasole nu se mai produce încălzirea globală?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Teoretic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi o idee

| romeo78 a răspuns:

Se cheamă atotsuficiența unor oameni ajunși pe funcții și care cred că pot spune orice tâmpenie! Astfel de informații "ecologiste", trebuie citite ca fapt divers și nimic serios.
Spun acest lucru, că recent am văzut un documentar bine documentat, că și înainte de cele 2 conflicte mondiale, apăruse aceste curente "ecologiste". Dar, conflictele mondiale le-au trimis, câteva decenii, la sertar. După 1990, a reînceput să se remarce din nou acest curent "ecologist"!
Dar, după cum arată lumea acum, tare mie frică că, iar vor ajunge în sertare aceste idei "eco".

| minrest a răspuns:

UK produce doar 0, 0 si nu stiu cat din gazele poluante emise pe intreaga planeta, asa ca daca adaugam la asta cateva vanturi trase de britanici, nu se intampla nimic. Verma a calculat ca iese bine daca emite ineptia asta. Mult mai mult metan produci mancand carne de vaca, caci o vaca trage vanturi continand metan cat un oras intreg de consumatori de fasole.