| ELEMENT3110 a întrebat:

Cum pot gasi test de evaluare curent electric la fizica pentru clasa a 6-a?

Daca puteti sa imi dati siteul ar fi super. Stiu ca la inceput este un tabel si mai este si un exercitiu de transformat cu voltmeti si ampermetri!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pana la fizica, se pare ca ai probleme mari si cu gramatica, pe care trebuie sa le rezolvi urgent, asta daca ai pretentia ca pe viitor sa te bage cine in seama, la modul in care tu doresti. Te pot ajuta cu fizica, daca poti sa-mi spui ce este curentul electric si prin ce marimi este caracterizat. Si mai spune-mi te rog, ce sunt voltmetii.

| ELEMENT3110 explică (pentru neutrino):

Astea le stiu ca astept pe doamna de 3 saptamani sa ma asculte! Dar am nevoie de fisa... pentru ca ne-a cerut-o doamna (si ne da un pct in plus la urmatoarea lucrare happy )