| aNONIM12234534 a întrebat:

Cum pot să devin mai inteligentă? happy Fără răspunsuri jignitoare... Dau funda celui mai bun răspuns happy

Răspuns Câştigător
| Morrígu a răspuns:

Lupta cunoașterii.
Citește. Orice carte citită, orice lecție învățat te va face mai înaltă, te va ridica deasupra celorlalți.

12 răspunsuri:
| bogdan1973 a răspuns:

Sa fi tare fa

| fasfasfasafas a răspuns:

Citind, citeste cat mai multhappy

| dolceromania a răspuns:

Pai draga noi nu stim cat de inteligenta esti acum.Inteligenta este de doua feluri, inteligenta nativa si inteligenta cultivata.Cea naiva este din nastere si cea cultivata este din ceea ce inveti tu ca persoana in timpu vieti.Ca sa devii mai inteligenta trebuie sa citesti multe carti din toate domeniile.Trebuie sa fii atenta la toate domeniile vieti.

| utilizatornecunoscut a răspuns:

Citește. Sau cauta pe youtube documentare.

| Georgi124 a răspuns:

Poti citi
Poti deveni mai activa in clasa chiar daca ai dat si raspunsuri gresite. Increderea de sine e un bun medicament.
Poti face meditatii

| Georgi124 a răspuns:

Sper ca am fost de ajutor!

| AlecsutzaAle a răspuns:

Trebuie sa depui eforturi la școală, sa citești mai mult, sa înveți mult și sa faci suplimentar pe lângă ce îți dă tema. O sa vezi ca dacă vrei și Îți dai silința se va vedea munca depusă de tine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Citeste carti, citeste, citeste si iar citeste.Acumuleaza informatii.

| aNONIM12234534 explică (pentru bogdan1973):

Ce vocabular ai!

| aNONIM12234534 explică (pentru bogdan1973):

Mie nu-mi spui fă, ai înțeles?!

| aNONIM12234534 explică (pentru Georgi124):

Da mulțumesc! Doar că eu nu vreau să fac meditații deoarece nu am nevoie, mă descurc binișor la toate materiile. De citit știu, de foarte mult timp happy Dar oricum merci pentru răspuns :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Morrígu):

As adauga sa conversezi cu cei mai destepti decat tine, sa intrebi despre tot ce nu sti, sa te interesezi despre ce vrei sa stii mai multe, sa gasesti o intrebuintare practica a tot ce inveti si sa incerci sa inveti pe alti daca esti sigura de ceea ce sti.
Fain nickname btw happy