| mcpalmoliviu a întrebat:

Cum sa ai un tipat de roker ceva de genul la brokencyde frexx
black veil brides knives and pens plz dau fundita tongue

6 răspunsuri:
| karlikuicsddd a răspuns:

Buna, uite un tutorial : http://www.youtube.com/watch?v=gTU103UJy7Q&feature=related.
Desi nu stiu cat o sa te ajute, trebuie sa ai putina voce ca sa faci asa ceva [ 1 la mana ], 2 la mana, trebuie sa ai ureche muzicala si 3 la mana, tipii astia care canta screamo, canta din diafragma, nici de cum din plamani :).

| RamiFlore a răspuns:

Este o tehnica numita "screamo"
Uite un link http://www.youtube.com/watch?v=gI8K_lxidFI&feature=related
Sau poti sa mai cauti tu pe youtube:"screamo tutorial"
Si mie imi place Brokencyde

| BurnRetards a răspuns (pentru RamiFlore):

Poti descrie acea tehnica?

| BurnRetards a răspuns (pentru karlikuicsddd):

Ce e aia diafragma? rolling on the floor

| BurnRetards a răspuns:

Eu pot sa tip ca rockarii dar doar cateva cuvinte.....trebuie sa tragi mult aer in piept dupa fiecare cuvant/propozitie si asa iti vei obisnui vocea cu dificultatile screamului/growl-ului

| JeffRider93 a răspuns:

Depinde si ce varsta ai ca sa ai tipat din ala, sau daca ai ureche muzicala. :] Parerea mea.