| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pot face contestatiile la Evaluare nationala?
Unde le trimit? Vreau sa trimit online.

7 răspunsuri:
| nicunicu3 a răspuns:

Contestatia nu se face online, trebuie sa te duci la scoala sa faci contestatia fizic.Doar sa aiba scoala ta un sistem unde sa faci contestatii.

| iMihai98 a răspuns:

Te duci la scoala ta, vorbesti cu diriginta, ea o sa vorbeasca cu secretara, o sa primesti o foaie pe care trebuie sa completezi numele si disciplina la care doresti sa faci contestație. Ia-ti si buletin/certificat de nastere s-ar putea sa ai nevoie.

| Violleta2022 a răspuns:

Contestaiile nu se fac online, ci personal cu hartia in mana, direct la registratura/secretariatul liceului.

| eu12321 a răspuns:

Cum dracu sa nu sti
cred ca esti din ala care nu a facut nimic si vrea nota mare

| Violleta2022 a răspuns:

Cineva a mentionat pe forum ca evaluarea a fost tip grila.
Ce dumnezue contesti in cazul asta, ca cei din comisie au aplicat grila si au numarat punctele, daca tu nu ai marcat campul corect, nu este vina lor ca tu nu ai stiu sa faci testele.

| isemilia a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu toata a fost tip grila. La romana au fost subiecte grila, insa si literatura, iar la matematica subiectul 3 era alcatuit doar din probleme. Asa ca acea contestatie nu e deloc degeaba.

| isemilia a răspuns:

Este o cerere, un document in care se precizeaza ca vrei marirea la materia X, unde nota initiala e Y. Km atat cu cifre, cat si cu litere se scrie) Din moment ce esti minor / minora (presupun) atat tu cat si unul din parinti o va semna. Eu iti recomand insa sa faci asta fizic, online se poate rataci, poate nu se ataseaza, pot aparea foarte multe probleme. Fizic se duce la centrul de examen (unde ai dat examenul, chiar daxa nu esti elevul / eleva scolii respective).