| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sunt examenele de diferente pentru transfer? Am inteles ca sunt doar o formalitate si usoare.Asa este?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Asta s-o crezi tu!

Examenele de diferenţă NU sunt o formalitate şi profesorii din Comisie NU te ajută cu nimic!

Examenele de diferenţă se susţin din TOATĂ materia învăţată în anul şcolar anterior ( sau materia din primul semestru, în cazul transferului intersemestrial ).
În general, examenele de diferenţă se susţin scris şi oral ( sau probă practică, uneori ) - vezi Art. 72-82 din R.O.F.U.I.P. de la linkul :
http://www.isjcta.ro/......v_2012.pdf

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt cele pe care le ai la noul profil unde te transferi.
Nu este nicio formalitate, chiar dai diferențele.
Pa, pa.

| AvalohAlyn explică (pentru Legiuitoarea):

Ma refeream ca sunt foarte usoare si te ajuta si profii, adica sunt apa de ploaie doar ca sa fie, asa am auzit.Stiu ca le dau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Bună.
Sunt ca și examene, nu te vor ajuta profesorii, trebuie să înveți.
Pa, pa.