| anabelisa a întrebat:

Cum va dati seama de faptul ca cineva va minte.Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| oxxy05 a răspuns:

Fiecare persoana reactioneaza intr-un mod diferit fata de celalalte. Trebuie sa cunosti cat de cat o persoana sa iti poti da seama daca minte sau nu. De exemplu nu poti avea o conversatie cu un baiat care e prima data cand il vezi si il intrebi ceva iar el iti raspunde poate contrar la ceea ce iti doreai sau credeai tu sa auzi. Te poate fraieri cineva care nu il cunosti daac el "stie sa minta". Unele persoane se inrosesc, altele privesc in jos, unele incep chiar sa rada, altele tremura, unii nu au minciunica pregatita si in timp ce vorbeste cu tine se balbaie incercand sa compuna ceva pe moment, etc. Cum am mai zis, fiecare reactioneaza diferit. Funda?

11 răspunsuri:
| anabelisa explică:

Scuze pentru greseala de punctuatie.m-am grabit.

| CeaCuMasca a răspuns:

Daca nu e un mincinos bun,gesturile il tradeaza:iti evita privirea, expresie incordata, ticuri. Daca e priceput, gestionezi niste intrebari pana se pierde, uita o parte din minciuna si se da singur de gol.

| expander91 a răspuns:

Te mai tradeaza fata laughing

| rico123 a răspuns:

1.Se inroseste la fata!
2.Nu se uita in ochii tai!
3.Rade!
4.Evita sa vorbeasca despre acel lucru!
Si un lucru care il fac toti cand mint:
Ii intrebi despre acel lucru iar ei o sa nege pe o voce ascutita! (nu o sa fie calmi!
FUNDA?!

| Adryanna2000 a răspuns:

Exista oameni care stiu sa minta mai bine decat sa spuna adevarul.Dar deseori vorbele lui nu corespund intre ele si nu au o legatura. Daca il asaltezi cu multe intrebari va spune mai multe minciuni si intr-un final se va pierde.

| Cruciuliță a răspuns:

Îti spune inima! Cand ceva nu-i in regula se simte!

| rapidistzu a răspuns:

Simplu,o sa se balbaielaughing

| xBya a răspuns:

Pai mai la toate minciunile e ceva in neregula, ceva care nu se incadreaza in peisaj, ceva la care nu te gandeai inainte ca sa acopere ceva ce nu trebuie sa aflii. In nicio persoana nu poti avea incredere deplina, fiecare a mintit la viata lui. Iar unele persoane nu stiu sa ascunda asta, se poarta mai altfel decat de obicei atunci cand mint. Alte persoane o fac cu atata naturalete ca nici nu iti dai seama. De aia trebuie sa fii mai mereu suspicioasa in legatura cu ce iti spun altii, mai ales daca nu ti se pare atat de rational precum te`ai fi asteptat.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru CeaCuMasca):

De fapt, e un mit fals cel cu privirea; de cele mai multe ori oamenii îţi evită privirea deoarece se gândesc profund la ceea ce au făcut pentru a-ţi spune adevărul cât mai corect.

Răspuns utilizator avertizat
| FlyingSoul a răspuns:

Eu de exemplu pot citi asta in ochi. Daca minte ochii caprui se incordeaza, micsorand pupila si par ingrijorati, ochii albastri se relaxeaza marind pupila si la fel par ingrijorati. Cu ochii verzi e mai greu (de-aia se spue ca ochii verzi niciodata sa nu-i crezi) ei tremura aproape imperceptibil. Dar la ochii verzi am o arma: dupa ce banuesc ca minte respectivul(a) incep sa il(o) flatez despre sinceritatea lui. Cam atat despre ochi.
O persoana care minte este agitata oricat de calma ar parea si asta se gaseste in: mimica fetei, gesturi, voce (eziari, balbairi, repetari de idei etc.).