| anonim_4396 a întrebat:

Daca am incheiat anul cu media 9.92 si doi copii de la mine din clasa au zece fix, eu ce premiu voi lua?

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Depinde cum vrea scoala/dirigintele sa acorde premii. In principiu, premiul al doilea.

12 răspunsuri:
| Dorassi a răspuns:

Premiul I!

| RebeLKidZ a răspuns:

Premiul II, de ce? fiindcă ce-i doi vor lua premiul I deoarece au 10 fix, dar dacă mai e unul cu încă 0, 01 sau mai mult, tu scazi la premiu.

| r0ckmyw0rld a răspuns:

Cei cu 10 vor lua acelasi premiu. Daca nu mai e nimeni cu medie mai mare ca tine, ar trebui sa iei premiul 2 thinking

| Kissurose a răspuns (pentru LolaLollita):

Nu cred, deoarece, cred ca la noi se va da premiul I la toti care au peste 9.50

| LolaLollita a răspuns (pentru Kissurose):

Ti-am zis ca depinde cum acorda scoala/dirigintele. Eu am patit sa iau premiul III cu o medie de 9.92. Sper sa ai noroc.

| raluk27 a răspuns (pentru Kissurose):

Scuza-ma, dar esti prea obsedata de premii/premiu. Si daca erai in clasa 1, mai intelegeam. Eu am avut media 10 din clasa 1, pana intr-a 8-a si am luat premiul I. Asa si? Nu m-a ajutat cu nimic. Cu ce te incalzeste o bucata de hartie? Macar daca primeai vreun ban, zau asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Deliiiia a răspuns:

Deocamdata premiul II. Depinde si de semstrul al II-lea.

| piki a răspuns:

La mine la scoala se da diploma de merit la cei cu media 10, si premiul I pentru cei cu medii intre 9.50 si 9.99

| SimonaCristina a răspuns:

Depinde ce diferentiere se va face intre cei care au luat 10 fix ( care este cel mai bun dintre ei). Cred ca vei lua locul II SAU III. Felicitari? FUNDA?
?

| TheStory a răspuns:

Premiul 2.

| Ionut124 a răspuns:

Cei cu zece vor lua Premiul de Excelenta. Asa se da la noi. Iar tu vei lua Premiul I. Felicitari pentru medie!