| Kaifi a întrebat:

Daca am o motivare de la doctor pe 27 noiembrie sa zicem, dar eu am de prezentat un proiect atunci sau e naspa, pot sa merg la ora respectiva apoi sa plec fara bilet de invoiire prin scutire?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar cum poti avea un bilet cu scutire medicala dat in avans, cand scutirea medicala se poate da numai in ziua cand ai fost consultat si esti cu adevarat bolnav?
Asta este clar cusuta cu ata alba si daca ai de predat un proiecta la data aia si tu-ti tragi un medical risti dupa c ete intorci la servici sa te gasesti pus pe liber.
mai bien mergi si vorbesti cu seful tau ca nu poti da proiectul la timp si ai nevoie e o extensie, iar daca nu esti capabil, atunci nu mai trage de timp, ci anunata imedit ca proiectul sa-l dea altcuiva, ca poti aduce prejudicii importante firemie la care lucrezi si poti fi dat afara imedat, imputandu-ti-se pierderea.