| D2mtfk a întrebat:

Daca am teminat la stiinte ale naturii, am vreo sansa la cibernetica sau automatica, sau ce imi mai puteti recomanda?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cibernetica poate, poate, la automatica vei face multa matematica si matematica serioasa care pleaca de la nivelul M1 care se face in liceu la mate info.

Daca te simti in stare sa tii pasul atunci ai sanse

| D2mtfk explică (pentru suntserios):

Dar am nevoie si de studii superioare de informatica? Dupa terminarea la cibernetica unde te poti angaja?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru D2mtfk):

In general la facultatile de profil IT programarea se ia de la 0, dar majoritatea au deja bazele si ai sa fii intr un dezavantaj si va trebui sa prinzi din urma.

| D2mtfk explică (pentru suntserios):

Waw, chiar nu stiam ca se ia de inceput :O, multumesc mult!

| denyydenisaa001 a răspuns:

De exemplu ai putea sa dai la Facultate de medicina. Dar trebuie sa stii foarte multa biologie(anatomie).

| D2mtfk explică (pentru denyydenisaa001):

Da stiu, dar nu prea cred ca am vreo sansa de aceea caut alte oprtunitati.