| Elelena a întrebat:

Daca am un 3 si un 4 la matematica ( cls 9 ) Raman corigenta? Si ce nota ar trebui ca sa repar.

Răspuns Câştigător
| Ionut632 a răspuns:

Iti trebuie 8 ca sa fie 5happy am uitat sa spun mai devreme

8 răspunsuri:
| Ionut632 a răspuns:

Pai... 3+4=7 7÷2=3.50 deci se rotunjeste si este 4 dap esti corigenta sad

| Elelena explică (pentru Ionut632):

Si daca iau spre ex inca cateva note de 5 sa zicem 3 se poate face media?

| Ionut632 a răspuns (pentru Elelena):

Pai iti spun toate variantele:iti trebuie 4 de 5. sau 2 de 6. Sau un 7.winking

| ReddY25 a răspuns:

Dacă tragi tare te scoți din încurcătură

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane corijenat cu 3 si 4 la matematica.
Ai nevoie de un 8 ca sa-ti iasa media 5 si sa scapi de corijenta.
Chiar iti este atat de greu sa pui mana serios sa inveti?
Ce faci toata ziua, dupa scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei doi de 6 sau doi de 7, stiu ca e greu dar poti sa o faci

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ești în clasa a 9-a și nu ești în stare să-ți calculezi singură media, atunci meriți să rămâi corigentă la matematică.

| Elelena explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, am reusit?✌?