| Mihai007005 a întrebat:

Daca ati fi a 8-a, ce ati alege dintre teza la geografie si cea la istorie? Am media 10 la amandoua, dar cred ca la geografie va fi mai greu decat la istorie.

17 răspunsuri:
| Catalinkev a răspuns:

Daca simti ca esti mai bun la istorie, mergi pe istorie.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu te gandi la ce o sa fie mai greu, gandeste-te la ce te descurci cel mai bine si care iti face mai multa placere sa inveti, dupa asta gradul de dificultate nu mai conteaza.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Depinde si de profesor...
eu am dat la istorie pentru ca intelegeam forte bine si nu a fost nevoie sa invat acasa, stiam si la geografie, ne-a dat si noua(celor care am dat la istorie) sa facem teza de la geografie si as fi luat 10, dar am preferat istoria...

| Samariteanul a răspuns:

Eu zic la istorie ca e mai usoara in clasa a 8-a.Asa am ales-o si eu, da acum vezi si tu la ce te pricepi mai bine

| Mihai007005 explică:

Am cautat modele de teze la istorie si geografie si acum mi se pare mai usor la geografie O_o, adica am o mica idee despre ce e vorba chiar daca nu am facut inca lectiile, iar la istorie ne-a spus profesorul ca selectam 3 lectii din care dam teza(lectiile alea au vreo 2 pagini A4 fiecare).La istorie cam trebuie sa stii tot din ce este in lectie pe dinafara, pe cand la geografie poate iti mai aduci aminte ceva). Pana la urma cred ca voi alege geografia. (un motiv in + pentru a alege geografie in cazul meu este si profesorul, ala de istorie pare amenintator rau, iar cea de geografie este directoarea, iar la ora ei este liniste completa )

| anamaria82726 a răspuns:

Clar alege geografia. Gandeste asa..geografia de clasa a 8 a este din Romania. La istorie trebuie sa retii nume, ani etc.etc. la geografie trebuie sa intuiesti ce scrii... avand in vedere ca intrebarile sunt despre Romania

| Lucian4 a răspuns:

Daca esti pasionat de viitorul acestui pamant si al omenirii alege geografia, daca esti pasionat de trecut si stramosi alege istoria

| WangLouis a răspuns:

Geografie...mereu am preferat geografia.istoria, mmm...nu, niciodata

| թագուհի a răspuns:

Istorie... big grin

| Gizăz a răspuns:

La română ce medie "a-i", 2?

| Lazy988 a răspuns:

Geografia e mult mai usoara sa stii

| Violleta2022 a răspuns:

Eu as alege geografia!

| theosinc911964rsr a răspuns:

Istorie, e mai usor de invatat

| Lioana a răspuns:

Eu as alege geografia pentru ca istoria ma plictiseste, dar fiecare trebuie sa alega dupa preferintele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isotrie.

| Mihai007005 explică (pentru Gizăz):

Eu?

| Nemessys a răspuns:

Eu am ales geografie si am luat 9 in ambele semestre happy
Poti sa alegi ce vrei... Daca simti ca vrei istorie, ok, da-o la istorie.