| Nedelcu_Cosmin_1998 a întrebat:

Daca la bacalureat am subliniat fara sa imi dau seama "Subiectul 1". "Subiectul 2" " Subiectul 3". Se considera semn?

4 răspunsuri:
| Lăurik2 a răspuns:

Nu, nu se considera. Daca ai fi taiat vertical sau ai fi facut inimioare, stelute, patrate, etc., s-ar fi considerat. Insa am auzit si cunosc multe persoane care au subliniat si nu a fost considerat drept semn. happy

| starkiller98 a răspuns (pentru Lăurik2):

Oare daca am desenat o figura geometrica necesara cu pixul, iar supraveghetorii nu au spus ca e vreo problema, poate interveni ceva grav?

| Adry05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, se face caz gramada ca e considerat semn si se anuleaza lucrari din cauza subliniatului dar acum nu stiu cat sunt si corectorii de stricti.
N-ai cum sa aflii decat cand se vor afisa rezultatele.
Eu personal nu cred ca se apuca sa anuleze pentru asta.

| TheRealFantasy a răspuns:

Nu se considera semn, doar daca sunt simboluri, mazgalituri sau acopera partial/total secvente din text.
Figurile geometrice facute cu pixul nu se puncteaza.