| brokxy a întrebat:

Dacă nu mă prezint deloc la un seminar tot anul pot sa trec anul I si sa dau in toamna restanta? Sa zicem daca am numarul necesar de credite si merg la toate seminariile si cursurile în afară de ăsta.(Nu imi place mie sa chiulesc dar din motive nu pot asista la seminarul asta plus am doar odata pe saptamana)

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur, acum depinde si de regulile fiecarei facultati in parte, dar stiu ca la majoritatea, daca ai credite sa treci anul, il treci. Poti sa nu mergi la mai multe chiar, important este sa treci anul.

Dupa, poti sa mergi sa dai restanta cand vrei (ma rog, cand se da ea). De altfel nu este suficient doar sa mergi, ci trebuie sa iei si examenul.

Insa de recomandat, ar fi sa mergi la seminarii si laboratoare (poate de acestea nu ai) si daca chiar vrei sa lipsesti de la ceva, sa lipsesti de la curs.

Bafta! Si ce s-a intamplat, nu mai pleci?

| brokxy explică (pentru DoarBogdan):

M-am gândit să mai încerc să văd dacă mă pot obişnuii. Am zis să nu renunț aşa din prima la tot

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru brokxy):

Felicitari.