| bleakk a întrebat:

Daca vreau sa dau la Academia de Politie, credeti ca mai are vreun rost sa dau ECDL-ul sau Cambridge-ul?

4 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Ca sa iti echivalezi competentele de la bacalaureat, in caz ca vrei. In plus, nu strica sa le ai in portofoliu happy

| Sadop a răspuns:

Iti sugerez sa le dai pe amandoua. De ce?
1. Echivalezi doua probe la bac, deci 2 zile libere, care iti vor fi de mare ajutor.
2. La Bac, certificatul de competente digitale este valabil doar 6 luni, pe cand ECDL-ul e valabil toata viata. Asa cred ca e si in privinta competentelor la limba straina.
Nu stiu sigur, insa cred ca Cambridge-ul iti echivaleaza si proba la engleza din cadrul admiterii la Academie. Intereseaza-te!
Daca ai posibilitatea, nu vad de ce sa nu dai aceste examene. Pe langa cele mentionate mai sus, iti garantez ca mereu vei avea nevoie de aceste certificate, care cantaresc enorm la CV.
Bafta!

| bleakk explică (pentru TheCritic):

Pai da, dar e clar ca daca termin Academia de Politie, cam in acest domeniu o sa lucrez...La ce mai trebuiesc 2 diplome? Nu sunt angajat instant?

| TheCritic a răspuns (pentru bleakk):

Ba da, dar am spus ca nu strica. Adica... daca ai bani sa le dai, de ce nu le-ai da. E strict alegerea ta. Si daca nu vei intra la academie?