| anonim_4396 a întrebat:

Buna! As vrea sa știu un lucru legat de politie. As vrea sa urmez SIAS-ul (mascatii), trebuie sa fac întâi școală de agenți de politie sau pot da probe la SIAS și de la 18 ani?
Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
| natashajohnson a răspuns:

Buna! Din cate stiu, trebuie sa faci intai scoala de politie.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce va mai place la unii.
Stii ce fac mascatii? bat oameni nevinovati de cele mai multe ori, unii parca sunteti caini nu oameni...
trebuie sa ai sentimente tare ciudate incat sa iti placa violenta la nivelul de a fi o meserie!

| AndreiZero a răspuns (pentru Simpatic):

Cred ca nu știi diferența dintre jandarmi și SIAS.
SIAS-ul odată a fost cea mai puternica parte a politiei, SIAS-ul intra peste tine în casa pe geam dacă te ocupi cu afaceri ilegale, ii urmăresc mana în mana cu SRI-ul, ei ne feresc de toți interlopii și retardații pe străzi.
Jandarmii fac și ei o școală de 6 luni și merg în centru sa bata oameni ca altceva n-au ce face mai bun, pe deoparte ii înțeleg și pe ei, ce li se ordonă aia fac, nu cred ca s-au apucat ei sa bata lumea pe strada pe atunci asa fără vreun ordin de sus. Ma rog, SIAS nu poate fi comparat cu sărăcuții de jandarmi, cauta pe net niște antrenamente de la SIAS happy

| Simpatic a răspuns (pentru AndreiZero):

Fac pipi pe SIAS, atata timp cat urmezi ordine, potoleste-te Punisher tata, nimeni nu este justitiarwinking
Or fi jandarmii cum spui tu nu zic ca nu dar nu toti si pana la urma si jandarmii ne apara de "interlopi"
Crezi ca esti respectat daca dai cu pumnul si ai masca pe figura baietica? pe unii v-au stricat filmele de la hollywood
Sa fi fost si in Romanica ca in SUA traficanti cu armament greu sa vedem atunci ce coite mai aveau sias, vezi in tarile conduse de cartelurile drogurilor daca are cineva putere sa intre peste ei, pe El chapo l-au eliberat trupele lui de sub arestul armatei, armata bah nu sias sau alte trupe de musculosi cu bocanci care n-au tras in nimeni toata viata lor,si au mers doar pe intimidare!
Dar mai e mult pana departe invata sa te bati mai intai...
Si nu ne fereste nimeni de interlopi, interlopii sunt cei la costum, cei care sunt in Parlament aia sunt interlopii pe aia nu-i atinge nici SIAS nici DIICOT nici DNA nimeniwinking
Aia peste care intra mascatii in casa sunt gainari de obicei, gainari care se aduna in turme si talharesc sau siluesc oameni sa faca diferite chestii neortodoxe, sau le cer taxe de protectie etc
Aia nu-s interlopi toti tiganii care impun frica in oameni ca sunt multi ei!
Adevaratii mafioti sunt cei din Parlament aia sunt si sefii SIAS si la orice trupe si grupari vrei tu...cine aborga, emite si voteaza legi aia sunt puternici nu niste caini de lupta care se bat cu oameniiwinking
Dar au si trupele de mascati rostul lor nu avem cum sa negam asta, mai ales cand sparg usile oamenilor nevinovati si-i obliga pe astia sa stea culcati, le sperie copii, mare smecherie ce fac trupele astea...asemantori cu prostii aia asa zisi anti-tero care la revolutie au omorat alte institutie anti-tero a statului, daca ei in viata lor nu infruntase vreun terorist, asa e si SRI tau si toti, toti incompetentii care joaca simulatoare anti-tero pe PC si apoi culeg informatii, ce mai institutii avem si ce salarii le da poporul roman la fiecare cotei de asta in parte.
Voi vreti sa fiti mascati pentru bani si pentru a pune oameni jos si cu mainile la spate ma, nu ca faceti voi vreo branza!
Ca mafiotii nu-i dizolvati voi, nimeni nu-i dizolva!

| AndreiZero a răspuns (pentru Simpatic):

Nu o sa stau sa explic unui peste cum sa se urce in copac, multumesc frumos de opinie! big grin