| Alexboss121 a întrebat:

Dau funda! Urgent.
Salut, vreau sa ma transfer la mate info si am de dat 2 diferente si sunt cam nelamurit. La info dau in c++ si m-am pregatit cu ceva carti dar la mate am aflat cam tarziu, am 2 saptamani la dispozitie si nu cred ca ma descurc la mate. Ce ar trebui sa invat la mate?
(trebuie sa intru intr-o clasa de a 11-a)
Vreau sa dau o impresie buna, va rog frumos sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

De duci pe site-ul Ministerului Educației și descarci programa școlară pentru clasa 10 sau pentru clasa pe care ai terminat-o. După ce te uiți in programa, fa o comparație cu materia de la matematica a profilului tau și vezi ce lipsește, apoi ia ceea ce lipsește și caută pe net. Eu îți recomand site-ul lecții virtuale. Te loghezi mai întâi și apoi intri la secțiunea matematica clasa a 10-a unde ți se va prezenta filmulețe cu lectii de mate și exerciții propuse dar și rezolvate. Succes!

3 răspunsuri:
| Alexboss121 explică (pentru Feri5):

Multumesc mutlt!

| sierra1 a răspuns:

Vorbește cu un viitor coleg de clasă (cred că-i știi pe unii) să-ți dea informațiile necesare

| Alexboss121 explică (pentru sierra1):

Am incercat dar nu a raspuns nimeni