| Panda23 a întrebat:

De ce nu este admis ca un bărbat sa lovească o femeie, pe scurt de ce nu este admis sa lovești un adult, da' sa "educi" copii cu bătaie este un lucru normal?

Răspuns Câştigător
| TeoReo a răspuns:

Nu e adis, deloc, dar cred ca stii si tu ca uni parinti sau membri ai familiei au un temperament diferit si se enerveaza usor.

10 răspunsuri:
| Lindoro a răspuns:

In ziua de azi orice este admis dar exista in unele cazuri consecinte.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns (pentru remus1007):

Tu-l lovesti si daca e nevinovat si numai asa crezi. Mandra ta-ti seamana?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e admisa violenta de niciun fel nici aspura femeilor nici a barbatilor. Eh, palmuta parinteasca e altfel, asta induce o mica teama in copil ca sa invete tabla inmultirii. Fara misto, eu cu palmuta am invatat.Si iti spun sincer ca daca nu stiam de frica parintilor, habar nu aveam de nimic.Sigur ca lasandu-ma in voia mea, nu invatam.parintii au fost iertatori ana am venit cu note mici, imediat ce au aplicat palmuta...luam si premiu.Le multumesc parintilor mei.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Tabla înmulțirii cu 9... : ))
http://www.trilulilu.ro/tabla-inmultirii-cu-9-varianta-simplificata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Tot un puturos a descoperit asta, dupa ce s-a uitat cu atentie.laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, dar gândește-te, unui om puturos i-ar fi greu să țină și creionul în mână, apăi' să-l mai pui să (și) gândească... Mai degrabă, șiretlicul l-a descoperit un tip isteț, căruia i-a plăcut să se joace cu cifrele! : ))

| AFR81 a răspuns:

Sa-ti educi copiii dandu-le cate o palma cateodata este un lucru normal. Crede-ma, chiar le prinde bine. Si eu am mai primit si am avut de invatat din asta. Daca nu se intrece limita, adica daca copiii nu sunt batuti in adevaratul sens al cuvantului, eu zic ca o palma din cand in cand este necesara.