| WeakCats a întrebat:

De ce vacanta se numește vacanta dacă noi avem teme de făcut?

7 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Spune-i intrebarea asta profesorilor sunt curios ce iti vor spune!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi tu ce ai vrea? Sa stai numai la tv si pe net in vacanță? Nu trebuie sa lucrezi la materiile la care ai de invațat?

| Kryeno a răspuns:

Ca să nu fiți bâtă când reîncep cursurile, de-aia.

| Sn4k3 a răspuns:

Ca nu mergi la scoala.

| alessia5158 a răspuns:

"In perioada vacantelor, de regula, nu se vor da teme pentru acasa elevilor din invatamantul primar si gimnazial"---cel putin, asa se prevede la art.5 din Ordinul MENCS nr. 5893/2016
Acelasi act normativ, la art. 9, interzice utilizarea temei ca instrument de pedeapsa (cantitate mare de teme, exercitii repetitive). Citeste actul normativ : https://juridicisjiasi.000webhostapp.com/......rsitar.pdf

| LPCTSTR a răspuns (pentru alessia5158):

Ceea ce spui este un vis care nu va deveni niciodată realitate.
În Romania nu vei găsi şcoală care nu va da teme suplimentare, şi dacă nu primeşti, le vei primi după vacanţă.

| Anonim123g16a a răspuns:

Eu nu am teme hahaha hahaha rolling on the floor