| ElectroAngel a întrebat:

De ce vedem decat o imagine daca avem 2 ochi?

8 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Cauta pe Google

| ElectroAngel explică (pentru IonutAxi):

De aceea exista TPU sa raspunzi la intrebari care nu le sti -_-"

| andreeaanda a răspuns:

Practic 2 ar trebui sa vedem.dar daca ne uitam la o singuta imiagine de aia vedem una.ne uitam cu amandoi la aceeasi imagine.pentru ca asa e normal

| Motanul239 a răspuns:

Pentru ca un ochi preia o informatie iar celalalt alta.in final ochii suprapun imaginile preluate si de aceea vezi o singura imagine. Daca iti vei acoperii unul dintre ochi vei observa ca imaginea obtinuta nu este aceeasi cu cea obtinuta daca acoperi celalalt ochi.

| andreeaanda a răspuns:

Nici nu stiu cum sa-ti exlic.cauta si tu si citeste. poate intelegi

| NuamnumesuntANM a răspuns:

Un ochi preia o informatie si o duce la celalat ochi si asa vezi mai clar img respectiva ea incearca sa te uiti doar cu un ochi la o img iar apoi cu 2 si fa u diferentabig grin

| Firdinica a răspuns:

Pai vedem o singura imagine pentru ca avem 1 ochi cu care vedem o parte din imagine si inca 1 ochi cu care vedem cealalta parte adica un intregbig grin

| Motanul239 a răspuns:

In afara de cateva raspunsuri...cand ati fost mai baieti ultima data pe la scoala?
eu sunt a 6-a si stiu toata materia de fizica si de clasa a 7-a si la optica avem si cum se formeaza imaginea...