| babygirlmeli a întrebat:

De la ce vine prescurtarea "I'mma"? in melodia lui eminem-mockingbird zice intr-un vers "I'mma give you the world".

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

I'm going to give you the world. I am going to give you the world. Cum I'm e o contracţie de la I am, I'mma e o contracţie(incorectă în gramatica oficială) de la I am going to.

7 răspunsuri:
| FIR a răspuns:

I'mma=i will si mie imi plc eminem :X

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Este echivalentul expresiei "I am gonna" sau, mai literar, "I am going to"

| Erol21 a răspuns:

I wanna give you the worldtongue

| Christa a răspuns:

I am going to / I'm gonna - ceva ce urmeaza sa faci.

| αɳḍϋ a răspuns:

Heyo!

Poi nujt exact cum s trad d km asa e... I will give you the world.

km asa ceva big grin

Take care[; X]

| Floreenofficial a răspuns:

I am gonna five you the world.
sunt pe cale sunt pe punctul de a-ti oferi lumea.

| NewMechaa2001 a răspuns (pentru FIR):

Cui nu-i place?