| User8282828821818198226563 a întrebat:

De la profesională poți să te transferi la un profil uman? Dar de pe o filiera tehnologica?

3 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Nu. Din păcate. Orice filiera ar fi, probabil trebuie sa faci clasa a 9 a.

De exemplu, eu sunt la turism si alimentatie ( tehnologic ), profil bucătar, clasa a 10a ( tot profesională) Dacă aș vrea să mă mut la turism si alimentatie dar clasa de liceu, nu as putea sa ma transfer direct în clasa a 10 a. Ci ar trebui să reiau din nou clasa a 9 a.

Doar după ce termini profesionala ( clasa a 11 ), vei putea transfera. Însă, problema e și acolo ca la fel, vei merge din nou clasa a 11 a dar liceu.

| AdioTPU a răspuns:

Da dar trebuie sa reiei de la clasa a 9a.

| User8282828821818198226563 explică (pentru Anonimul151):

Și se mai ține cont de media de admitere sau dai ceva examene de diferențiere?