| BBiiiaa a întrebat:

Deci pana la urma din ce materii se da bacul?

Răspuns Câştigător
| herbals a răspuns:

Romana - Matematica si specializarea profilului.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La mate info vei da matematica M1 (cea mai grea), romana, informatica, si ai de ales intre chimie si fizica.

| BBiiiaa explică:

La un profil de mate-info?

| Gorie_Georgiana_1993 a răspuns (pentru BBiiiaa):

Imi spuneti si mie va rog ce materii mai importante se face la liceul agricol si ce profile sunt.

| vali1985 a răspuns:

Romana,matematica.

| Ofiintă a răspuns:

Buna

Nu sunt sigura pentru anul 2012-2013,

parintii si elevii de cls 11 vor decide daca vor da bacalaureatul clasic format din mate romana si o materie la alegere specifica profilului.
Daca se va schimba:
pentru profilul real din filiera teoretica, acestea sunt matematica si proba transdisciplinara din stiinte (fizica, chimie, biologie).

Elevii de la profilul umanist din filiera teoretica ar urma sa dea o proba la o limba de circulatie internationala si o proba transdisciplinara din geografie, istorie, stiinte socioumane. Pentru filiera tehnologica, vor fi o proba scrisa disciplinara specifica profilului si una transdisciplinara specifica domeniului de pregatire, iar pentru filiera vocationala - o proba practica sau scrisa, dupa caz, specifica profilului ori specializarii si o proba transdisciplinara specifica profilului sau specializarii
Fiecare ce crede, dar eu consider ca ar fi mult mai bine daca s-ar schimba deoarece foarte putini trec bacul la mate cea ce in prezent este o materie obligatorie.

| BBiiiaa explică (pentru Ofiintă):

Si pentru mate-info?

| Ofiintă a răspuns (pentru BBiiiaa):

Mate-info este un profil real deci obligatoriu vei da din matematica, lb, romana care va fi singura materie in comun si inca o materie la alegere dintre info/chimie/bio/fizica.

| Koalass a răspuns:

Pai mate info dau bacul la matematica, informatica si romana, unde este obligatorie la toate profilele

| Allya a răspuns:

La MI se da la Matematica, Romana, Informatica si o disciplina la alegere dintre Fizica, Chimie sau Biologie

| Gorie_Georgiana_1993 a răspuns:

Imi spuneti si mie va rog la liceul agricol ce mterii mai importante se fac si ce profile sunt.