| edda a întrebat:

Diploma de 12 clase este echivalata de diploma de bac? sau e altceva? multumesc!

4 răspunsuri:
| JIJ a răspuns:

E altceva, oricine termina 12 clase are acea diploma si daca o ai atunci poti intra in bac, daca iei bacul itiva da si diploma de bac, sunt doua lucruri diferite.

| JIJ a răspuns (pentru JIJ):

Asta nu inseamna ca te duci la bac cu diploma de 12 clase, diploma ti-o va da dupa sfarsitul sesiunii de bac.

| edda explică:

Da am inteles, multumesc! eu am nevoie de ea pentru a ma inscrie la niste cursuri( cea de 12 clase) pentru a face dovada ca am terminat liceul..si nu o gaseam, ma gandeam ca nu am asa ceva..de asta am intrebat happy

| Mada96Madutza a răspuns:

Sunt doua lucruri diferite. Diploma de 12 clase o primesc toti cei care au absolvit 12 clase.Cea de Bac o primesti doar daca ai luat examenul. happy