| Marius19980 a întrebat:

E normal sa ti se para ca nu intelegi nimic in primele saptamani de facultate laughing? (In special UPB)

6 răspunsuri:
| DandG2304 a răspuns:

Este perfect NORMAL! Nu tot timpul o sa intelegi balivernele profesorului, dar o sa iti doresti sa ai un ajutor atunci cand inveti pentru examene/teste. Ia-ti notite ca la prosti (fara suparare, dar e super folositor) si explica-ti de ce X+Y=Z cu linii si sageti. Te ajuta muuuult de tot!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dap

| Jakye a răspuns:

Am fost în situația ta anul trecut (filolog). Acum sunt anul 2 cu bursă. Ia-ți notițe și du-te la cursuri. Te ajută mult. Fie că vrei sau nu, o să rămâi cu ceva.

| c4nd4leante a răspuns:

Da, e normal.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Pai daca intrati pe baza de dosar la facultate, ce sa pricepeti?
Cum sa va bage profesorii in cap Matematici Speciale, cand voi nici Analiza Matematica de liceu n-ati studiat-o?
Se intra cu note sub 5 la matematica la facultate!
Daca nu treceti pe la cursuri, nu aveti cum sa cititi un curs de MS.