| AvalohAlyn a întrebat:

E placut sa fii/sa te duci la facultate?

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Depinde. În sesiune nu e plăcut.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca mergi la o facultate care iti place si chiar "pui osul" da, e placut, majoritatea fac facultate doar pentru diploma, asa ca ma gandesc ca nu e foarte placut.
Si cum a zis Tot, in sesiune nu e placut deloc. laughing Bine ca am mai scapat de una acum. Inca 3 si licenta si gata...

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte placut, mai ales cand inveti ceva ce-ti place si stii ca iti poti constrii o cariera frumoasa, profesand.

| iiiKidda a răspuns:

Este destul de ok, dar depinde de profilul pe care ti-l alegi si de orar.
Nu stiu la ce te referi tu prin "e placut".

E placut ca nu te bate nimeni la cap sa inveti si de obicei ai de facut proiecte, dar in sesiune e groaznic (mult de invatat+stresul acumulat).
Bineinteles, la fel ca in liceu, profesorii difera: poti avea profi care pur si simplu te atrag si iti doresti sa te duci la cursuri/seminarii sau pot fi profesori pe care ii vei urî din tot sufletul.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca nu e platita de tine, nu prea e placut.

| AvalohAlyn explică (pentru Florentina9210):

De ce? NU are relevanta asta

| Florentina9210 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ba are. Ca daca in viata nu te bazezi pe munca ta e greu si astepti sa iti fie platita de altii. You know what I'm saying?
Si e fain sa mergi logic.

| AvalohAlyn explică (pentru Florentina9210):

Cand faci o facultate, o faci pentru a te forma pentru o anume profesie in viitor.E destul de normal sa iti fie platita de parinti pentru ca n-ai de unde produce bani la varsta asta.A ca exista oameni care sunt si la facultate si au si un job e o exceptie izolata fiindca munca cu facultatea nu prea se pupa in sensul ca se acumuleaza stres, oboseala, te suprasoliciti etc si risti sa nu mai faci fata la facultate din cauza jobului sau invers, deci nu e recomandat.Si atunci e normal sa primesti si sprijin.Cum iti explici ca majoritatea celor care sunt la facultate le platesc parintii facultatea?(asta in caz de e cu bani)?

| Florentina9210 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eu m-am referit strict la cei care au si facultate si job. Adica sunt capabili sa mearga cu ambele. Am destui prieteni de genul. Si nu e greu daca ai ambitie si vointa.

| AvalohAlyn explică (pentru T0T):

In ce an esti, Grey?

| T0T a răspuns (pentru AvalohAlyn):

| whatevernvm a răspuns:

Mai ales cand ai un curs de 3 ore vinerea pana la 8 seara