| VIKZ a întrebat:

Este greu la facultatea de informatica?

7 răspunsuri:
| WarriorInReserve a răspuns:

Întrebare idioată.
Totul e greu înainte să fie uşor.

| piTiCcu a răspuns:

Astazi, orice facultate pe apuci sa faci, o termini cu putina, foarte putina vointa. Depinde, bineinteles si de universitate si de vointa proprie. Daca vrei sa inveti cu adevarat, o vei face, daca nu, o sa ai o hartie la mana ca ai terminat ceva.
Oricum nu sunt recunoscute diplomele in afara Romania. de fapt, nici in Romania nu au vreo valoare reala ci doar de hartie cumparata.Bye!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu zic ca da... pentru ca faci foarte multa matematica. Si nu poti deveni cine stie ce in viata cu acesta facultate.( Numa profesor... sau alte chesti prea avansate )

| 愛日本 a răspuns:

Pai, depinde si de tine, de cat de multa informatica sti. Normal ca este greu. oriunde este greu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, dacă te și pasionează!
Pa, pa.

| VIKZ explică (pentru WarriorInReserve):

Ma da inteligent esti tu,vrei sa zici ca daca fac facultatea de Studii de Securitate, Istorie,Ştiinţe ale comunicării, Administraţie publică e la fel de greu ca la facultatea de informatica, inginerie, finante, Contabilitate?

| WarriorInReserve a răspuns (pentru VIKZ):

Nu,nu la asta m-am referit.
M-am referit în general,că orice e greu înainte ca acesta să devină uşor.
De exemplu,pentru mine facultatea de informatică mi se pare uşoară,pentru că am experienţă în domeniu,în schimb,altă facultate la care nu m-aş pricepe gen istorie, mi s-ar părea mai grea.
Ideea e că tu eşti prea retardat să gândeşti, şi generalizezi.
N-ai cum să spui la modul general că o facultate este mai grea ca cealaltă, pentru că sunt domenii diferite.
Dacă ar fi vorba de aceleaşi specializări, 2 facultăţi de informatică diferite de exemplu, atunci ţi-ai putea da cu părerea care dintre ele e mai grea.