| Iullliaaanaa a întrebat:

Este legal ca un profesor să îmi dea dor mie test, să mă pună i un prima bancă și sa vina sa îmi smulgă testul?

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Este legal in momentul cand toata clasa a dat test, tu ai lipsit si dai singur cand revii. Daca te pune doar pe tine sa dai test, nu este neaparat ilegal, dar este prostesc din moment ce in loc sa iti dea test, putea sa te asculte si nu avea nimeni nimic de zis. Cand tai test singur esti pus in prima banca, este normal pentru a nu copia. Asta este perfect normal. Chestia cu smulsul testului, asta chiar arata o atitudine care nu este demna de un profesor.

| gabicoo a răspuns:

Da - dacă ai lipsit de la test. Și da - dacă ți-a cerut să predai testul și tu ai tras de timp.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

"este legal"?
Este legal sa chiulesti?
Este legal sa te pui in gura cu profesorul?
Sigur ca poate sa iti dea test. El e profesorul.
Poate sa-ti dea test scris sau la tabla ori de cate ori vrea el, ca sa te inveti minte si sa inveti materia. Bine iti face!