| Jono a întrebat:

Europa este in mijlocul unei crize. Ce a-ti face sa mentineti si sa reabilitati centrele istorice?

7 răspunsuri:
| DamianMarley1900 a răspuns:

Nimic nu putem face nimic noiwinking europa este in mijlocului unei crize? :O nu stiam doar ucraina stiiam happy

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

La cate fonduri europene sunt ar trebui accesate si folosite si in scopul acesta

| MihaiN a răspuns:

Nu e nicio criza in Europa.Problema reala e insa cu societatile unde cetatenii nu au idee despre constiinta civica, contractul social si agenda politica. Fara intelegerea lor de catre cetateni, o societate va merge prost (cam asta e marea diferenta intre Germania si alte tari din vest si Romania).

| foxsilver a răspuns:

Citisem mai demult un articol in care se spunea ca studentii de la Arhitectura ar fi vrut sa dea o mana de ajutor in acest sens (in Bucuresti), dar nu mai tin minte din ce cauza era imposibil acest lucru.
Ca atare, as pune o astfel de echipa sa faca planuri de reabilitare, in ideea ca ei o vor face gratis, si nu s-ar specula pretul unei astfel de lucrari, asa cum se procedeaza de obicei.
Si chiar e posibil prin unele zone:
http://www.tribuna.ro/......88917.html

| Idc12345 a răspuns:

Eu nu stiu ce as face, tu ar trebui sa inveti gramatica.(ati*)

| Jono explică (pentru Idc12345):

Copilutz verifica in dictionar cum e corect

| Idc12345 a răspuns (pentru Jono):

laughing) "Copilutz"?"Ati se scrie in 2 moduri dar depinde de intelesul frazei.In fraza ta, corect este "ATI". Scrii "a-ti " cand ai de exemplu:A-ti face norocul cu mana ta (adica se elideaza vocala "i" ) happy Mai verifica tu o carte de gramatica,"adultutz"