| nicunicu3 a întrebat:

Exista facultate seara, facultatica sa te duci doar cand poti? Adica sunt la munca doar dimineata si vreau sa fac si facultate sa nu pierd locul de munca exista facultate de acest gen?

6 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

De zeci de ani există facultate cu Frecvență Redusă si la distanta:
https://unibuc.ro/studii/invatamant-cu-frecventa-redusa-si-la-distanta-2/

https://www.upg-ploiesti.ro/ro/didfr

| Tudor_Andrei_2000_5tm6 a răspuns:

Exista facultate fara frecventa, la care nu esti obligat sa mergi deloc la curs.

| nicunicu3 explică (pentru Werrich):

Dar de dat examen cum dau sau te trec ei asa?

| SingleForOne a răspuns:

Am auzit că la Universitatea Birbeck, din Londra, UK, au programe de studii pe timp de seară, atât licență, cât și master. În Romania nu este, deși cred că aceea este printre singurele facultăți din lume care predă pe timp de seară, sunt foarte rare.

| Werrich a răspuns (pentru nicunicu3):

Te duci doar in sesiune.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru nicunicu3):

Te duci in ziua de examen si il dai... auzi la tine, te trec ei asa... lool