| donutcenter a întrebat:

Funda URGENT stie cineva daca conteaza profilul de uman real ca sa obtii o bursa in strainatate?

Răspuns Câştigător
| claudica2703 a răspuns:

Media de la bac conteaza. din cate stiu eu, in general minim 8 se cere. Dar e bine sa intri in legatura cu cineva de acolo sa afli exact. si daca vrei in Anglia, cu siguranta iti vor cere examen cambridge sau ielts. sa stii ca si universitatea din essex e foarte buna si fiul lui noica a facut acolo studii tongue asta asa ca un bonus happy

10 răspunsuri:
| claudica2703 a răspuns:

Uman real? 2 in 1? pentru faculttile de afara conteaza foarte mult partea de uman si voluntariat. Deci cu uman mergi la sigur orice facultate ai vrea sa faci in afara.

| Aimèeeee a răspuns:

Nu conteaza, nu cred.

Răspuns utilizator avertizat
| claudica2703 a răspuns (pentru donutcenter):

In principiu ar fi de preferat sa ai o continuitate in studii, adica faci aici real, sa mergi in continuare pe real sau invers. Dar nu conteaza pentru ei decat mdia de la bac si eseul pe care il faci tu pentru admitere si daca e cazul un examen de limba straina pe care il cer ei. In rest nu are importanta profilul pentru ei deoarece in afara se merge mult pe practica si te formeaza ei (sa zic asa) cum isi doresc.

Răspuns utilizator avertizat
| claudica2703 a răspuns (pentru donutcenter):

Media anilor de liceu nu conteaza la admitere sau pentru bursa ca in Romania. Totusi ar fi de preferat sa te mentii la un nivel ridicat, asta te va ajuta si la bac, adica nu vei fi nevoita sa inveti intr-un an ce nu ai invatat in 3 dinainte. as dori si funda daca oferi big grin pot sa te adaug la prieteni? happy

Răspuns utilizator avertizat
| claudica2703 a răspuns (pentru donutcenter):

Sunt foarte multe universitati in Anglia dar iti voi da cateva exemple pe care le cunosc si poti cauta tu apoi mai multe detalii. ar fi urmatoarele universitati: Bristol, Bolton, Buckingham, Cambridge, Derby, Durham, Edinburgh, Essex, Glasgow, Kent, Kingston, Lancaster, Leicester, Nottingham, Oxford, Southampton, Stirling, Surrey, Worcester. Trebuie sa cauti tu detalii legate de ce burse, programe de studii si profile ofera. Sunt mult mai multe universitati in Marea Britanie in general, dar si in Anglia. Ti-am dat exemple cunoscute si despre care cu siguranta gasesti detalii peste tot.

| Musique a răspuns:

Nu contează nici măcar la ce liceu ai terminat, important e să iei bacul cu o notă mare.
Baftă.